Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

współfinansowanie projektu

mhp_logo


 


O Fundacji

Zmień rozmiar tekstu:

Fundacja Aby nikt nie zginął istnieje od 2006 roku. Główne obszary działalności Fundacji to: wspieranie rozwoju kompetencji osobistych w wymiarze życia osobistego i społecznego poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów dla małżeństw (komunikacja, temperamenty), szkolenia biznesowe, szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień oraz warsztaty edukacyjno-wychowawcze dla młodzieży.

Od kwietnia 2012 Fundacja realizuje Projekt FAHO , który wpisuje się w zadania statutowe jako dialog międzypokoleniowy dla zachowania i utrwalenia historii społeczności lokalnej, która tworzy i aktualizuje tożsamość nowych pokoleń mieszkańców Łodzi. Aby nikt nie zginął – spośród tych, którzy tworzyli i kształtowali na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci tkankę organizmu Miasta zwłaszcza w tym wymiarze pracy, który wiąże się z wartością służby drugiemu człowiekowi . Utrwalenie i udostępnienie zasobu pamięci i wspomnień pokolenia przekazującego aktywność zawodową i społeczną następnej generacji jest głównym celem zadania w postaci utworzenia portalu edukacyjnego w myśl zasady: poznać – by zrozumieć – i twórczo współdziałać.

Temat 1 - 2013


Łódź podziemna. Historia podziemnej infrastruktury w Łodzi. Wodociągi, kanały, schrony. O tym wszystkim opowiadają nasi Rozmówcy - mieszkańcy Łodzi.

Zobacz temat: ŁÓDŹ PODZIEMNA

Temat 2 - 2012

Stare, łódzkie tramwaje. Opowiedziana przez 9 osób: motorniczych, badaczy, rekonstruktorów, konduktora oraz osoby z rodzin „tramwajarskich” historia inwestycji komunikacyjnej mającej poprawić transport towarów przemysłowych w XIX wiecznej Łodzi, przechodząca szereg przeobrażeń by ostatecznie stać się Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej.

Zobacz temat STARE ŁÓDZKIE TRAMWAJE

Temat 2 - 2013


Historia łódzkiej Straży Pożarnej. Łodzianie związani ze strażą pożarną opowiadają o jej historii.

Zobacz temat: HISTORIA ŁÓDZKIEJ STRAŻY POŻARNEJ

Temat 3 - 2012


Początki muzeów w Łodzi. Pytamy o to co wydarzyło się przed 1911 rokiem, to jest datą powszechnie przyjętą jako powstanie pierwszego Muzeum Nauki i Sztuki w Łodzi. Skąd pomysł, skąd i co za ludzie stoją za zapomnianą już pracą u podstaw w fabrycznej, ubogiej Łodzi początków XX wieku.

Zobacz temat 100-LECIE MUZEÓW W ŁODZI

Temat 1 - 2012


Historia elektryfikacji Łodzi. Historia kilku elektrowni zawodowych i prywatnych, miejskich i fabrykanckich. Opowiedziana przez 13 osób, w przeważającej części energetyków, lecz także osoby z rodziny pracownika Elektrowni Łódzkiej.

Zobacz temat: POCZĄTKI ELEKTRYFIKACJI ŁODZI

TOP