Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Artykuły

Zmień rozmiar tekstu:

STARE, ŁÓDZKIE TRAMWAJE 1 lutego godz.17.30, 2 i 3 lutego godz.14.00

ŁÓDZKA STRAŻ POŻARNA 8 lutego godz.17.30, 9 i 10 kutego godz.14.00

100-LECIE MUZEÓW W ŁODZI 15 lutego godz.17.30, 16 i 17 lutego godz.14.00

Serdecznie zapraszamy!!!


Premierowy pokaz filmu o historii łódzkiej Straży Pożarnej

4 czerwca 2014 roku w kinie Państwowej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi odbyła się premiera filmu "Strażacy w Łodzi. Ludzie, służba, historia" zrealizowanego w ramach Filmowego Archiwum Historii Opowiedzianej. Na widowni zasiedli główni bohaterowie filmu, ich rodziny oraz Komendanci łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Komendantem Wojewódzkim Andrzejem Witkowskim na czele.

...Trwa ładowanie galerii...


Projekcje filmów FAHO w czasie "Nocy Muzeów 2014"

17 maja w czasie filmy wyprodukowane w ramach projektu FAHO będzie można obejrzeć w Centrum Kulturalnym Ryba, przy ul. Ogrodowej 26 (wejście od ul. Gdańskiej). Zapraszamy!!! 


Filmy FAHO w ŁDK i w kawiarni Daleko Blisko!

Film "Podziemna Łódź" wyprodukowany w 2013 roku w ramach projektu FAHO będzie można zobaczyć w Kinie Kameralnym Łódzkiego Domu Kultury w terminach: 9 stycznia i 12 stycznia o godz. 16.30.

Wszystkich, których interesuje historia Łodzi przez pryzmat osobistych przeżyć jej mieszkańców zaangażowanych w rozwój naszego miasta i służbę jego mieszkańcom, zapraszamy na projekcje filmów FAHO organizowane w gościnnej Kawiarni Podróżniczej Daleko Blisko (OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140).

12 stycznia 2014 - „Stare, łódzkie tramwaje”
19 stycznia 2014 -  „Elektropolis”
26 stycznia 2014 - „Łódź podziemna”
2 lutego 2014 - „100-lecie Muzeów w Łodzi”

Początek zawsze o godz. 17.00. ZAPRASZAMY!


Premiera filmu "Podziemna Łódź"

W dniu 6 grudnia 2013 roku w kinie studyjnym Łódzkiego Domu Kultury odbyła się premiera filmu „Podziemna Łódź” zrealizowanego w ramach Filmowego Archiwum Historii Opowiedzianej FAHO Etap II. To pierwszy z dwóch filmów i dwóch tematów opracowywanych w 2013 roku. Pierwszy pokaz kinowy filmu o historii Straży Pożarnej w Łodzi przewidziany jest na styczeń 2014 roku.

Nagrywanie wspomnień: wywiadów, rozmów, a także wypraw z przewodnikiem (np. zejście do Gwiazdy, Dętki, Katedry na Stokach a także do łódzkich bunkrów) rozpoczęło się ponad rok temu. Spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi, oddanych swojej pracy, pasji, którzy zechcieli podzielić się z nami częścią historii swojego życia i fachową wiedzą.

Dziękujemy! Za godziny rozmów, za oprowadzanie nas po łódzkich podziemiach, za rodzinne wspomnienia i wzruszenia, za bezcenne pamiątki zdjęcia, rysunki i stare filmy. Za zrozumienie idei opowiedzenia historii naszego miasta z perspektywy jego mieszkańców, których zajęcia i praca mają wymiar służby drugiemu człowiekowi.

Bogna Bohdanowicz
Agnieszka Bohdanowicz


...Trwa ładowanie galerii...

Galeria "FAHO od kuchni"

...Trwa ładowanie galerii...


 

 
 
TOP